طراحی دکوراسیون داخلی در قطر

طراحی دکوراسیون داخلی در قطر

یکی از مشاغل موفق و پرمخاطب در قطر ، طراحی داخلی و معماری است. قطر کشوری بسیار ثروتمند در همسایگی خلیج فارس بوده و در میان کشورهای عرب زبان و خاورمیانه ، بالاترین شاخص توسعه انسانی را دارد. از این رو بسیاری از مردم ایران و سایر مناطق جهان ، قطر را به عنوان محل کار یا حتی سکونت انتخاب می کنند.
استقبال کارگران و متخصصان از فرصت های شغلی در قطر ، به حدی زیاد است که بالغ بر 80 درصد جمعیت آن را نیروی کار مهاجر تشکیل می دهد.

طراحی دک.راسیون داخلی در قطر شرکت های طراحی معماری و دکوراسیون قطر
شرکت های طراحی معماری و دکوراسیون قطر

شرکت های طراحی معماری و دکوراسیون قطر

همان طور که گفته شد ، معماری و طراحی دکوراسیون داخلی در قطر ، یکی از نیازهای این کشور پردرآمد است. شرکت های خارجی بسیاری در زمینه معماری و طراحی داخلی ، به شهروندان قطری ، خدمات ارائه می کنند.

دلارام دیزاین با پشتوانه مدت ها تجربه و همکاری متخصصان و هنرمندان معماری و طراحی داخلی ، آماده ارائه خدمات با بهترین کیفیت و هزینه مناسب ، به شهروندان قطر است.

قطر را می توان کشوری نسبتا نوپا و در عین حال پیشرفته در نظر گرفت. قطر با وجود مساحت کم ، دارای ساختمان هایی با طراحی معماری حرفه ای و چشم نواز است که توسط برترین معماران جهان طراحی شده اند.
در ساخت بناهای این کشور ، می توان استایل های معماری متفاوتی را مشاهده کرد.
سبک های معماری عربی ، معماری ایتالیایی و معماری تلفیقی ، از جمله این استایل ها هستند.
مسجد محمد بن عبدالوهاب ، سیتی سنتر دوحه ، برج های برزان ، مسجد امام عبدالوهاب ، موزه ملی قطر ، مرکز خرید ویلاجیو و مروارید قطر ، از جمله آثار برجسته معماری معاصر در طراحی دکوراسیون داخلی در قطر هستند که سالانه گردشگران بسیاری را برای بازدید ، به سوی این کشور می کشانند.
همچنین سالانه در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی ، نمایشگاه هایی در سطح بین المللی در قطر برگزار می شود.

طراحی دکوراسیون داخلی در قطر به سبک قطری
طراحی دکوراسیون داخلی به سبک قطری

طراحی دکوراسیون داخلی به سبک قطری

معماری عربی سنتی ، استایلی بسیار رایج در کشورهای عرب زبان آسیا و آفریقا ، و حتی کشورهای غیر عرب زبان جهان است. معماری اسلامی را نیز نمی توان جدا از معماری عربی در نظر گرفت. می‌توان گفت در اکثر آثاری که بر پایه معماری عربی طراحی شده‌اند ، ردپایی از المان‌های اسلامی نیز وجود دارد. بنابراین شاید بهتر باشد ، سبک معماری کشورهای عربی را سبک عربی-اسلامی بنامیم.

معماری عربی اسلامی

معماری عربی اسلامی ، ترکیبی از اشکال هندسی پیچیده ، تناسب در طراحی محیط ، چیدمان دقیق و فضاهای وسیع و باشکوه است. ایوان ها ، طاق ها ، دالان ها و حیاط های گسترده ، شکوه و جلال معماری اسلامی را به طور شایسته ای ، عیان می کنند.
تا پیش از ظهور امپراتوری بیزانس ، معماری اسلامی ، بیشتر در مساجد و بناهای مذهبی به کار گرفته می شد ، اما پس از دوران بیزانس ، این سبک معماری ، در قلعه ها و کاخ ها نیز به کار گرفته شد. کاخ آلهامبرا یا Palace of Alhambra در اسپانیا ، یکی از بارزترین نمونه های معماری اسلامی در بناهای غیرمذهبی است.

دکوراسیون داخلی در قطر به سبک عربی

طراحی داخلی به سبک عربی ، تلاشی برای ایجاد یک فضای اشرافی و غنی است. تزئیناتی با رنگ طلایی و براق ، پرده و مبلمان لوکس و پرجزئیات ، فرش های منقش و لوازم سنگی و فلزی حکاکی شده ، از جمله ویژگی های معماری عربی معاصر و طراحی دکوراسیون داخلی در قطر است.
همچنین پوشش کف و دیوارها ، با الگوهای هندسی عربی اسلامی ، از دیگر شاخصه های این سبک است.

عناصر به کار رفته در طراحی داخلی به سبک عربی
عناصر به کار رفته در طراحی داخلی به سبک عربی

عناصر به کار رفته در طراحی داخلی به سبک عربی

متداول ترین المان‌‌های به کار رفته در طراحی دکوراسیون  داخلی در قطر به سبک عربی – اسلامی به شرح زیر است :

آرک یا قوس

می توان گفت سبک معماری اسلامی ، در میان سایر سبک ها ، از عناصری همچون طاق ، محراب و قوس ها ،  بیشترین استفاده را می کند.
در سبک عربی ، وجود قوس ها و طاق ها ، می توانند جنبه تزئینی داشته و مانند قابی بزرگ روی دیوار به کار روند و یا به صورت مجموعه ای از طاق های متوالی ، درون یک راهرو یا دالان ، قرار بگیرند.
طاق ها همچنین در قسمت ورودی و ایوان ها نیز حضور دارند. برخی از معماران معاصر ، در طراحی های مدرن نیز از این عنصر با اندکی تغییر استفاده می کنند.

هندسه

هندسه بخشی جدایی ناپذیر از معماری عربی – اسلامی ، و یکی از وجوه تعیین کننده آن است. پترن ها و الگوهای هندسی پیچیده ، در همه جای یک بنای عربی حضور دارند ؛ از مشربه های زیبای حکاکی شده ، تا کفپوش های هندسی.

ایوان

ایوان ها در معماری عربی ، فضایی مستطیل یا مربع شکل هستند که پس از یک طاق یا محراب فرورفته ، قرار می گیرند. ایوان ، برجسته ترین مشخصه معماری اسلامی است و می تواند در ساختمان هایی با معماری عربی سنتی و حتی مدرن نیز به کار رود.

رنگ ها

رنگ ها در معماری اسلامی ، اکثرا طبیعی و خنثی هستند ؛ اما گاهی در میان سطوح خاکستری و قهوه ای روشن خنثی ، اشکال و سطوح کوچکی با رنگ های جسورانه و تند نیز به چشم میخورد.
رنگ آبی لاجوردی ، فیروزه ای و مشکی ، در میان سایر رنگ های خنثی و روشن ، که معمولا در گنبد مساجد به کار می رود ، نمونه ای از کاربرد ویژه رنگ در معماری عربی اسلامی  است.

خوشنویسی

خوشنویسی در اشکال گوناگون ، در بسیاری از بناهای تاریخی عربی و اسلامی وجود داشته است.
خوشنویسی را نمی توان از عناصر ثابت و همیشگی در معماری  عربی اسلامی دانست. اما وجود تابلوهای خوشنویسی ، نقش برجسته های خوشنویسی شده و کاشی کاری های خوشنویسی ، معماری داخلی را به سبک عربی نزدیک تر می کند.

طراحی دکوراسیون داخلی مدرن در قطر
دکوراسیون داخلی مدرن در قطر

دکوراسیون داخلی مدرن در قطر

همان طور که گفته شد ، قطر دارای ساختمان هایی با انواع سبک های معماری سنتی و مدرن است.
هتل Mondrian Doha و کتابخانه ملی قطر ، نمونه هایی چشم گیر از معماری مدرن و طراحی داخلی در قطر هستند.
همچنین بسیاری دیگر از هتل ها ، مراکز تفریحی و ساختمان های مسکونی قطر ، از طراحی داخلی به سبک مدرن برخوردار هستند.
طراحی داخلی مدرن ، مانند معماری سنتی ، دارای انواع و سبک های گوناگونی است که می تواند بر حسب شرایط جغرافیایی ، فرهنگی ، کاربری بنا و سلیقه کارفرما ، متفاوت باشد.
بهتر است برای حصول بهترین نتیجه و به دست آوردن حداکثر هماهنگی و تناسب در طراحی دکوراسیون ، از تجربه و مهارت طراحان حرفه ای استفاده کنید.

دلارام دیزاین ارائه کننده خدمات طراحی دکوراسیون داخلی در قطر
دلارام دیزاین ارائه کننده خدمات طراحی دکوراسیون داخلی در قطر

دلارام دیزاین ارائه کننده خدمات طراحی دکوراسیون داخلی در قطر

دلارام دیزاین ، با بهره مندی از هنر و تخصص طراحان معماری و دکوراسیون حرفه ای ، آماده است تا در امور مشاوره ، طراحی و اجرای انواع فضاهای داخلی ، با کاربری های گوناگون ، در کنار شما باشد.
برای طراحی داخلی فضایی با حس و حال اصیل عربی ، یا ایجاد محیطی با جلوه های مدرن و امروزی ، تنها کافی است با دلارام دیزاین تماس بگیرید و ادامه کار را به متخصصان مورد اعتماد خود بسپارید.

منابع مقاله طراحی دکوراسیون داخلی در قطر

https://www.esperiri.com/travel-design/interior-design-doha/

این مطلب زیبا و مهم رو از دست نده
ترندهای رنگ بندی در طراحی دکوراسیون داخلی در سال 2020

Interior Design And Decoration Trends In Doha, Qatar

https://bestdesignideas.com/the-arabic-style

Guide to Modern Arabic Interior Design

https://www.colourgallerya.com/ideas/index.html#

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%82%D8%B7%D8%B1#%D8%AC%D8%A7%D8%B0%D8%A8%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C_%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مجموعه دلارام دیزاین با تجربه بیش از 12 سال در حوزه طراحی و دکوراسیون منزل و دفاتر کار و ویلا  و و و  از ابتدای طراحی تا بازسازی کامل با کارفرما همراه بوده و تا اتمام نتیجه درکنار پروژه خواهد مانند. دفاتر قطر و استانبول و کرج در تمام ساعات پاسخ گویی مشتریان خود می باشد.

راه های ارتباط با ما

برخی از پروژه ها


طراحی خارجی آپارتمان مدرن 01
طراحی خارجی ویلا کلاسیک 03
طراحی خارجی آپارتمان کلاسیک 02
طراحی خارجی آپارتمان کلاسیک 01
طراحی خارجی آپارتمان کلاسیک 03
طراحی خارجی آپارتمان کلاسیک 06

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت دلارام دیزاین  می باشد. طراحی و توسعه پیشداد